جوکستان

با هم بخندیم،به هم نخندیم
حدیث موضوعی
جوکستان

با هم بخندیم، به هم نخندیم

سمت خدا
حدیث موضوعی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
نویسندگان
مرامنامه

حمید و مهدی باکری

یه روز یه ترکه...،
یه روز یه ترکه میره جنگ میشه فرمانده ؛داداشش شهید میشه!با بیسیم بهش میگن لااقل جنازه داداشت و برگردون عقب!میگه اینا همشون داداشای من هستن ، کدومشونو بیارم ؟
( به یاد حمید و مهدی باکری )

ستارخان

یه روز یه ترکه...،

اسمش ستار خان بود، شاید هم باقر خان...؛خیلی شجاع بود، خیلی نترس.. ؛یکه و تنها از پس ارتش حکومت مرکزی براومد جونش رو گذاشت کف دستش و سرباز راه مشروطیت و آزادی شد، فداکاری کرد، برای ایران، برای من و تو برای اینکه ما یه روزی تو این مملکت با آسایش زندگی کنیم.

میرزا کوچک خان جنگلی

یه روز یه رشتیه...،

اسمش میرزا کوچک خان بود ،میرزا کوچک خان جنگلی ؛برای مهار کردن گاو وحشی قدرت مطلقه تلاش کرد ،برای اینکه کسی تو این مملکت ادعای خدایی نکنه ؛اونقدر جنگید تا جونش رو فدای سرزمینش کرد.

علامه دهخدا

یه روز یه قزوینه...،

اسمش علامه دهخدا بود از لحاظ اخلاقی بسیار منحصر بوده و دیوان پارسی بسیار خوبی برای ما بر جا نهاده است.

کریم خان زند

یه روز یه لره...،

اسمش کریم خان زند بود ساده زیست ،نیك سیرت و عدالت پرور بود و تا ممكن می شد از شدت عمل احتراز می كرد.

پرچم ایران

یه روز ما همه با هم بودیم...،

ترک و رشتی و لر و اصفهانی و تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند و قفل دوستی ما رو شکستند ...؛ حالا دیگه ما برای هم جوک می سازیم ،به همدیگه می خندیم،؟!!! و اینجوری شادیم !!!!...؛این از فرهنگ ایرونی به دور است. آخه این نسل جدید نسل قابل اطمینان و متفاوتی هستند پس...

با هم بخندیم :) به هم نخندیم:(

بیاید باهم خنده ای حلال داشته باشیم :))

جوکستان :))

۱۹۲۴ مطلب توسط «پت» ثبت شده است

قصه وبلاگ ما و بیان دقیقا شده مثل 

در نا امیدی بسی امید است !

تو دو سه سال قبل یکم تلاش میکردیم که جزء وبلاگ های برتر باشیم 

هر کار کردیم نشد !

حالا پارسال که کلا تعطیل بود و کاری نکردیم جزء وبلاگ های برتر شدیم خخخخخ

خوشحال میشم دقیقا دقیقا بدونم ملاک هاش برای انتخاب چیه ؟!!

  • پت

 

اسم مبارک آن بزرگوار علی است و مشهور ترین القاب آن حضرت زین العابدین و سجّاد است و مشهور ترین کنیة او ابامحمد وابوالحسن است. مدّت عمر آن بزرگوار مثل پدر بزرگوارش پنجاه و هفت سال است زیرا پانزدهم جمادی الاول سال 38 هجری به دنیا آمدند. مدت امامت آن بزرگوار سی و چهار سال است...
حضرت سجّاد (ع) پدری چون حسین(ع) دارند و مادرش حضرت شهربانو دختر یزدگرد پادشاه ایران است که دست عنایت حق بطور خارق العاده این دختر را به امام حسین(ع) می رساند. شرافت این زن آن است که مادر نه نفر از ائمة طاهرین می شود و چنانچه حسین (ع) اب الائمه است. این زن (س) نیز ام الائمه است...

و اما از نظر فضایل انسانی: امام سجّاد (ع) گرچه با اهل بیت علیهم السلام وجه اشتراک در همة فضایل دارند و هیچ فرقی میان آنان از نظر صفات و فضایل انسانی نیست، اما از نظر گفتار و کردار شباهت تامّی به جدشان امیرالمؤمنین (علیه السلام )دارد.

علم امام سجّاد (ع)

اگر امام علی(ع) می گویند:«از من بپرسید هرچه می خواهید که به خدا قسم تمام وقایع را تا روز قیامت می دانم، حضرت سجاد(ع) نیز می گوید: «اگر نمی ترسیدم که مردم در حق ما غلوّ کنند، وقایع را تا روز قیامت می گفتم.» 

عبادت امام سجاد (ع)

درباره امیرالمؤمنین(ع) گفته شده است که روزها به ایجاد باغ و قنات برای فقرا و محتاجین مشغول بود، و تا به صبح عبادت می کرد. حضرت سجّاد(ع) نیز چنین بود چه بسیار باغها و قنوات که به دست ایشان برای دیگران آباد یا ایجاد شد. عبادت و سجدة او به حدی بود که به زین العابدین و سجّاد ملقّب شد. 
از رسول اکرم روایت شده که روز قیامت خطاب می شود: «کجا است زین العابدین؟» و می بینم که فرزندم علی بن الحسین جواب می دهد و می آید...

سخاوت، فتوت و رأفت امام سجّاد (ع)

امیرالمؤمنین شبها خوراک، پوشاک و هیزم به خانة بینوایان می برد، و آن بینوایان حتی نمی دانستند که چه کسی آنها را اداره می کند. همچنین میان مورخین مشهور است که امام سجاد (ع) چنین بوده است. 

راوی می گوید: در محضر امام صادق (ع) بودیم که از مناقب امیرالمؤمنین (ع) صحبت شد و گفته شد هیچ کس همانند امام سجاد(ع) قدرت عمل امام علی(ع) را ندارد زیرا صد خانواده را اداره می کرد...
از طریق اهل تسنن روایت شده است که چون حضرت سجاد(ع) شهید گشت روشن شد که آن حضرت صد خانواده را بطور مخفی اداره می کرده است.

شجاعت امام سجاد(ع)

شجاعت امیرالمؤمنین (ع) زبانزد خاص و عام است. و اگر گفتار امام سجاد (ع) را در مجلس ابن زیاد و در مجلس یزید و مخصوصاً خطبة آن بزرگوار را در مسجد شام در نظر بگیریم شجاعت این بزرگوار نیز بر ما روشن می شود. ..
امیرالمؤمنین(ع) شجاعت خود را در میدان برای افرادی مثل عمروبن عبدود و مرحب خیبری به کار می برد و فرزند گرامی او امام سجّاد(ع)، شجاعت را در مجلس ابن زیاد و مجلس یزید و روی منبر در مسجد شام به کار برده است. 

سیاست امام سجّاد (ع)

امیرالمؤمنین به اقرار همة مورخین از سنّی و شیعه پاسدار اسلام بود و رأی و تدبیر او فوق العاده مفید بود، چنانکه عُـمـَر بیشتر از هفتاد مورد گفته است: لولا علی لهک عمر، یعنی: «اگر علی نبود عمر هلاک شده بود.»
امام سجاد (ع) در مدت سی و پنج سال پاسدار شیعه بود. مورخین معتقدند که تدبیر امام سجّاد، مدینه را و بسیاری از شیعیان را از دست کسانی چون یزید و عبدالملک مروان نجات داد

فصاحت و بلاغت امام سجّاد (ع)

فصاحت به معنی خوب سخن گفتن، مجاز، کنایه، لطایف و مثالها را به کار بردن است. و بلاغت سخن خوب گفتن، بجا سخن گفتن، از طول کلام بی فایده پرهیز داشتن است. فصاحت و بلاغت امیرالمؤمنین مورد اقرار همه است آنچنانکه دربارة نهج البلاغه گفته شده: 

«پایین تر از کلام خالق و بالاتر از کلام مخلوق است.»

امام سجّاد صحیفة کامله سجادیه را به جهان عرضه داشت. صحیفه ای که چون آن نیامده و نخواهد آمد.صحیفه ای که محققین اسم آن را اخت القرآن، انجیل اهل بیت، زبور آل محمد نهاده اند. صحیفه ای که ابلهی با فصاحت ادعا کرد که می تواند چون آن بیاورد چون قلم به دست گرفت و نتوانست، دق کرد و مرد.

جهاد امام سجاد (ع)

امیرالمؤمنین علیه السلام بزرگترین مجاهد اسلام است که توانست اسلام را از دست کفار و مشرکین نجات دهد. ولی فرزندش امام سجّاد گرچه در کربلا کشته نشد اما وجودش، بقایش و اسارتش عامل بقای اسلام بوده است. قیام ابی عبدالله الحسین (ع) درختی بود که در کربلا کاشته شد و آبیاری و به ثمر رساندن و نگاهداری از آن به دست امام سجاد (ع) به دست زینب کبری انجام گرفت.

تدبیر امام سجاد در اسارت، گریه های امام سجاد در مدینه، نوحه خوانی و روضه خوانیهای آن حضرت در مدت سی و پنج سال سخنرانیش، به موقع جهادی بود فوق العاده مفید و ثمربخش که تحلیل سیاسی تاریخ، این مطالب را نشان می دهد.

زندگی امام سجاد (ع)

می دانیم زندگی امیرالمؤمنین (ع) پر تلاطم بود در نهج البلاغه می فرماید: «صبر نمودم در مصایب نظیر کسی که خاری در چشم و استخوانی در گلو داشته باشد.» ولی زندگی امام سجاد(ع) از زندگی امام علی (ع) بسیار پرتلاطم تر بود. آن حضرت در بحبوحة جنگ صفین به دنیا آمد: در زمان معاویه و آن جنایاتش پرورش پیدا کرده. معاویه را با کشتارهای دسته جمعی شیعیان، با اشاعة سبّ امیرالمؤمنین در خطبه ها و بعد از نمازها دیده است. بعداً حماسة کربلا و اسارت، که هر روزی از آن چند بار مرگ است، مجلس ابن زیاد و مجلس یزید را با اهل بیت پدرش پشت سر نهاد. قضیة حره که ننگی است بر دامن مسلمانان را مشاهده کرد. 

یزید سال دوم سلطنت، شخصی را با پنج هزار لشگر به مدینه فرستاد و دستور قتل عام داد و سه روز مدینه را برای لشگریان خود مباح اعلام نمود.

او شاهد قضیة عبدالله بن زبیر است ـ که همة بنی هاشم و من جمله محمد بن حنفیه را در شعب ابی طالب جمع نمود که بسوزاند و چون دشمن رسید موفق نشد ـ شاهد مروان بن حکم بود که دشمن سرسخت اهل بیت بود. شاهد حکومت عبدالملک مروان با فرماندارش حجاج بن یوسف ثقفی است. زندانی زندان حجاج بن یوسف است که در میان بیابانی، پنجاه هزار زندانی در آن زندان بود و دمیری در حیاة الحیوان می گوید خوراک آنها دو قرصه نان بود که بیشتر آن خاکستر بود. شاهد کشتار بیشتر از صد هزار نفر بود به جرم دوستی با اهل بیت. پنجاه و هفت سال در این دنیا زندگی کرد ولی هر روز از آن برای آن بزرگوار قتلگاهی بود.

شهادت امام سجاد(ع)

در روایات شیعه آمده‌است که حضرت(ع) با زهر ولید بن عبدالملک به شهادت رسیدند...تاریخ مرگ حضرت(ع) را ۹۴ یا ۹۵ هجری قمری میداند؛ گرچه منابع مختلف سال‌های ۹۲، ۹۳، ۹۹ و ۱۰۰ هجری قمری را نیز ذکر کرده‌اند...

امام سجاد(ع) در مدینه و در خانه خود درگذشت و در قبرستان بقیع کنار قبر امام حسن مجتبی مدفون است....

  • پت

بعد از چهار ماه و خورده ای دوباره اومدم 😁😱

همین طوری یکدفعه حسش اومد 😀😀

الان فهمیدم جزء وبلاگ های برتر شدم 😂😂😂😂😂


بیان متروکه بود 😢

گویا متروکه ترم شده!!!!!😢😢😡😡

مگه نه؟؟؟؟😕

  • پت


امشب ز کَرَم حق گُهرى داد به نرجس

وز برج ولایت قمرى داد به نرجس

خوش باش که حق بال و پرى داد به نرجس

برخیز که زیبا پسرى داد به نرجس


بشکفت به شوق و شعف و زمزمه امشب

گل از گل لبخـند بنی فاطمه امشب

مرغان بهشتـی شده آواره مهدی(عج)

گـردند به دور و بــرِ گهـواره مهدی(عج)


خجسته میلاد منجی عالم بشریت

حضرت بقیة الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بر شما مبارک

  • پت

نکن سمیه! از این دولت انتقاد نکن!

اگه بکنی نمیگن این آدمه، درد داره، خبرنگاره،سوال پرسیدن کارشه

میکرفونتو میگیرن پرت میکنن تو صورتت، اگه جا خالی ندی، جاش دیگه واقعا درد داره😂😂


++ من نمیدونم چرا یه عده این رفتار های دولت رو نمی‌بینن!

اینکه وزیر راه آقای آخوندی به خبرنگار بگه یه جو عقل تو سرت نیست 

اینکه وزیر بهداشت تو جلسه عمومی به یکی بگه بی شعور چیزی نیست 

اینکه بگن بی سواد و بی شناسنامه بگن برو به جهنم و....

اینا رو نمی‌بینن 

اون وقت وقتی آقای قالیباف به اون 4 درصد آدمی!! که اختلاس می کنن و حق مردم رو میخورن میگه زالو صفت؛ میگن بی اخلاق 

میگن تند رو!

اگه ما تندرو هستیم شما استاد ما هستید!

  • پت


امروز گردهمایی زنان حامی آقای روحانی بود

با مشارکت مردان😂😂


من دیگه حرفی ندارم😂😂😂

  • پت

توی ترانه آخر مستند روحانی میخوند

ما با مشتای گره کرده قفلا رو میشکنیم!


بابا شما قرار بود با کلید وا کنین قفلو نه با مشت بشکنینش!😏

  • پت

  • پت

سلام به همه بی معرفت ها 😏!!

و البته با معرفت ها😄 !!

چهار سال پیش بود که جوونکی بودم بچه تر از الان و هیچی از وبلاگ و وبلاگ نویسی نمیدونستم ( البته میدونستم وبلاگ چیه ها؛ ولی خب اینکه بخوام وبلاگ بسازم رو بلد نبودم ) 

ولی خب با دیدن بعضی وبلاگ ها مثل « طوفانی » و « جملک » که احتمالا بیشتری ها بشناسنش دلم میخواست منم یه وبلاگی داشته باشم😜

و خب از شانس خوبم بود که دوستی مثل « مت » داشتم.😘😄

خلاصه بعد از صحبت با مت و یه کوچولو خواهش؛ بابت یاد دادن و...قرار شد یه وبلاگ بسازیم😂

از اونجایی که من بیشتر تو فضای طنز بودم و امثال جملک رو دیده بودم دوست داشتم وبلاگم دارای مطالب خنده دار باشه که خب حاصلش شد «جوکستان »

ولی خب یه نکته خیلی مهم بود

اینکه هدف ما فقط خنده نبود بلکه میخواستیم کنارش بعضی مطالب مفید هم بذاریم و اینکه ما قرار نبود مطالب ناجور بذاریم و مهم تر اینکه نمیخواستیم کسی رو هم مسخره کنیم

پس شعار وبلاگ شد « با هم بخندیم؛ به هم نخندیم »

و این مورد فکر میکنم خییییییییییلیییییییییییی خوب بود؛ چون تو بعضی وبلاگ ها دیده میشه اقوام ایرانی رو مسخره میکنن و....

من شدم «پت» ؛ مت هم شد «مت»!

قرار شد طراحی وبلاگ و کمی تا قسمتی مطلب گذاشتن با مت باشه

جواب دادن نظرات و گذاشتن بخش زیاد مطالب با من.

اوایل خیلی خیلی لذت بخش بود (حتی اگه مجبور باشی روزی یکبار بری کافی نت چون گوشی نوکیایِ سیمبینِ ت قادر به رفتن به پنل شخصی نباشه!)

و اینکه وقتی میومدی و میدیدی کسی نظر گذاشته یا لایک کرده چقدررررررر می چسبید!😂😄

اینکه دوست های خیلی خوبی پیدا کرده باشی 😘😄🙏

دوست هایی که هر روز برات نظر بذارن و حالت رو بپرسن ( نه دوست هایی که بعد از دو ماه نبودن هییییییچ سراغی ازت نگیرن !!! )

اینکه بری وبلاگ هاشون و نظرات بقیه رو بخونی و بخندی و......

اینکه ایام عزاداری وبلاگ رو سیاه پوش کنی و بگردی دنبال مطالب مناسبتی.

آره خلاصه اون یک سال و نیم دو سال اول خیلی فوق العاده بود

اما کم کم اوضاع بد شد 😭😐

اون دوست های خوب یکی یکی خداحافظی میکردن و بجاش دوستایی میومدن که تنها هدفشون این بود که دنبال کننده هاشون زیاد بشه!!! 😠😏😐( البته یه عده کم هم بودن و هستن که برای خودمون میان )

مت هم حضورش کمرنگ شد و ..... بی رنگ شد!!

این اواسط با بعضی ها آشنا شدم که ای کاش نشده بودم!! اتفاق های جالبی نبود!!

دیگه هیچ حس و حالی نبود! دیگه مثل قبل نظرات باحال نبود! دیگه بگو مگو های خنده دار و باحال نبود! اگه براش نظر میذاشتی نظر میذاشت وگرنه نظر نمیذاشت! و حالی ازت نمی پرسید

جک ها و مطالب بخاطر وجود گروه های تلگرامی جدید و جذاب نبود

تا اینکه شد سال آخر 

دیگه هیچ حوصله ای نبود! 10 تا مطلب تو چهار پنج ماه!!! 

خلاصه اینکه این روز ها « بیان » اصصصصصصصصصصصصصصصلا کیف نمیده!

ولی خب هنوز میشه یه روزنه امید پیدا کرد 

روزنه امیدی که دوست های جدید بیاره

مطالب جدید بیاره و...

تو این چهار سال اگه حرفی زدیم؛ نظری گذاشتیم؛ مطلبی گذاشتیم که به کسی برخورده یا ناراحت شده حلالم مون کنه!

ما که بخشیدیم بقیه رو ؛ امیدوارم اونام ببخشن

خدا رو چه دیدی

شاید دوباره پتی سرشار از روحیه اومد.💪😜✋


و در آخر؛ درخواست همیشگی

یه کلیک رو اون صلوات شمار بزنید 

ممنون

  • پت

والا من هرجوری فکر میکنم مرخصی نباید انقدر طولانی باشه

مگه اینکه مرخصی زایمان باشه!!


مرخصی مهدی هاشمی رفسنجانی از زندان تمدید شد!

  • پت